הרצאת העשרה: "יהלומים לנצח"

שמי הדס דורי בר משה ואני עובדת כגמולוגית ומדריכת קורסי גמולוגיה בבורסת היהלומים למעלה מ-25 שנה. בשנים האחרונות אני מעבירה הרצאה על יהלומים לקהלים שונים בבתי מלון, בחוגי בית, בחברות עסקיות, דיור מוגן ועוד.

על ההרצאה:

ההרצאה מתארת את גלגוליו השונים של היהלום, החל במקורות ובהיסטוריה שלו, המשך בהיווצרותו כמינרל הנדיר ביותר בטבע בעומק האדמה, בכרייתו ובהפיכתו מחומר גלם ליהלום מלוטש וכלה בהערכת שוויו ובשיטות המסחר השונות בבורסה בישראל ובעולם, עד לשיבוצו בתכשיט. ההרצאה פותחת חלון לתוך העולם המרתק, המעניין ויוצא הדופן, הן של היהלומים כמשאב טבע נדיר והן להתנהלות הייחודית של שוק היהלומים העולמי, תוך שילוב בין ידע תיאורטי נרחב לבין סיפורים ואנקדוטות משעשעות משנות עבודתי הארוכות בבורסה ליהלומים. ההרצאה מלווה במצגת ובמספר דוגמאות: סרט על מכרה יהלומים בדרא"פ, יהלום גלם, תכשיטי יהלומים, תעודות גמולוגיות, מחירון ליהלומים ועוד. משך ההרצאה: כשעה עד שעה ורבע. בדיקת תכשיטי יהלומים: בסיום ההרצאה, למי שמעוניין, אני מעריכה את איכות תכשיטי היהלומים שנמצאים ברשות הקהל. אני מעבירה את ההרצאה גם באנגלית.    

 

 

 

הרצאה על יהלומים, יהלום, יהלומים, הדס דורי בר משה

diamond

יעל מני

מנהלת מחלקת תרבות דיור מוגן 'גן בעיר',
03-6759555 (שלוחה 545)

"רוצה להמליץ על מרצה מצוינת שהייתה אצלי אתמול, מה שנקרא: בפה גורף. כולל כולם, בפה פעור! כל הדיירים פנו אלי ואמרו כמה שהיא מדהימה, זורמת, שנונה, מקסימה, אישיות. הכל. היא גמולוגית ונתנה הרצאה מרתקת על סודות היהלומים. תותחית ונוח לעבוד איתה. בקיצור: שווה!!!!

נעמי תירוש

חוג בית, חיפה,
050-8563040

"להדס שלום, נהנינו מאוד מהרצאה מרתקת ומקצועית, משולבת במצגת מצוינת על גלגולי היהלום. הארת את עינינו בנושא היהלומים והערב היה מעניין מאוד. תודה שהקדשת זמן נוסף להעריך תכשיטי יהלומים של חברות הקבוצה"
עליזה כ"ץ

בשם מועדון הזהב, כפר ורדים
052-2263001

"ההרצאה של הדס הייתה "יהלום של הרצאה"! כל כך מעניינת. כל כך מבריקה. כל כך מלוטשת וכל כך מקורית. למדתי על כל התהליך שהיהלום עובר החל מבטן האדמה ועד הפיכתו לתכשיט יקר ונוצץ.
המצגת שליוותה את ההרצאה תרמה מאוד להבנת הנושא והאנרגיה והכריזמה שקרנו מהדס יצרו ערב חוויתי ומרגש."

הילה ביקוביצקי

תל אביב,
0545434520

"כשהגברים בחבורתנו שמעו כי נושא ההרצאה לאחד מערבי השישי עוסק ביהלומים טענו רבים מהם כי היו מעדיפים להשאיר ערב זה לנשים בלבד שכן: "יהלומים הם ידידיה הטובים של האישה".
כבר בתחילת דבריה של הדס הבינו הגברברים שבחבורה כי ההרצאה שלפניהם אינה ערב לנשים בלבד.
בשפה רהוטה ועם ידע רב שצברה בשנים רבות של עבודה בתחום, מרתקת הדס את המאזינים ולוקחת אותם למסע מופלא המתחיל בבטן האדמה ויוצר חיבורים להיסטוריה לכלכלה ולאקטואליה.
בתום הערב לא נותר אף אחד אדיש לנושא. היהלום הפך עבור כל מי שהיה בהרצאה ליותר מאשר רק אבן מנצנצת."
LYN BACH

Beth Protea
Herzeliya 09-9595278

"Beth Protea retirement facility were fortunate enough to enjoy an incredible lecture on diamonds given by the exceptionally charismatic Hadas. She had a totally spellbound audience who all enjoyed every single minute of a very interesting and informative talk. And top it all, Hadas is quite gorgeous – a definite bonus… We look forward to having her back again very, very soon"

רונית רונן

מנכ"ל אחוזת אסיינדה ביער.
0526471369

"חיפשתי תוכן נוסף לשהייה של האורחים במלון, משהו מעניין ואחר. ההרצאה של הדס על היהלומים נותנת בדיוק את זה.
ההרצאה מרתקת ומוגשת במקצועיות רבה, בשילוב מצגת מצוינת וניכרת ההשקעה המרובה ותשומת הלב לפרטים הקטנים. הדס היא מרצה כריזמטית שמצליחה לרתק אליה את קהל השומעים.
אורחי המלון נהנים מאוד... בעיקר הנשים...
אין ספק שהשילוב של ההרצאות של הדס בחוויית השהייה של אורחי המלון נותן לנו ערך מוסף."

רונית גלוזמן

כפר ורדים
054-7699974

"אשמח מאוד להמליץ על הרצאתה של הדס דורי בר משה מכפר ורדים.
הדס התארחה בחודש יולי 2013 עם הרצאתה במסגרת קבוצת חברים שלנו בכפר ורדים.
ההרצאה הייתה משולבת במצגת תמונות, שאלות ותשובות, ידע כללי ואף שזורה בהומור רב. הנושא היה מרתק ומעניין המיוחד.
הדס חביבה מאוד, קשובה ומשיבה לעניין. מרגישים שהיא אוהבת את עיסוקה זה.
הדס הצליחה לרתק אותנו (קבוצה של כ 20 זוגות) דבר שכלל לא ברור מאליו.. (אנחנו קבוצה ידועה כפטפטנית לא קטנה).
בסוף ההרצאה הציעה הדס את עזרתה בהערכת תכשיטים שהבאנו עימנו (היא הוציאה הודעה מבעוד מועד) ובעזרת כלים מקצועיים קיבלנו תשובות חשובות לתעלומות רבות שהיו לנו...
ממליצה בחום. ההנאה מובטחת!"
אורי חושן

תל אביב
054-5556425

"לאחרונה שמעתי את ההרצאה המרתקת של הדס. כגבר שיהלומים הם לא "כוס התה" שלו, אני חייב לציין, שההרצאה הייתה מעניינת, מרתקת, מרחיבת אופקים ובעיקר מהנה. מצד אחד, למדתי על המורכבות בתחום היהלומים-על ההבדלים בין היהלומים השונים, על הסיבה להבדלי האיכות והמחיר ועל שיקולים מעשיים בבחירת יהלום לשיבוץ בתכשיט. מעבר לכך, נפרש בפני העולם המרתק של "מאחורי הקלעים" בתחום: משלב חיפוש וכרית היהלומים(כולל סרטון מרתק על תהליך הכרייה עצמו) וכל הדרך עד לשיבוץ היהלום בתכשיט. מעל הכל, מגיעה המלצה חמה להדס, שמעבר להיותה מקצוענית ובעלת ותק רב בתחום (ענתה על כל שאלה בצורה מעמיקה), היא העבירה את ההרצאה בצורה הכי מהנה ונעימה שיכולה להיות. מומלץ בחום!"